powrót

NOVUM

Rejestracja online

Z nami wyjdziesz na prostą

ZAREJESTRUJ SIĘ

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

Informacje ogólne

Czas trwania: 2 lata

System: zaoczny

Zawód: Technik usług kosmetycznych Kwalifikacja FRK.04 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych

wydajemy: darmowe zaświadczenia i legitymację

absolwent otrzymuje: Świadectwo, międzynarodowy dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe i EUROPASS

Kierunek: technik usług kosmetycznych  / technik kosmetyki / kosmetyczka

 •  
 • EGZAMINY POTWIERDZAJĄCE KWALIFIKACJE W ZAWODZIE ORGANIZOWANE PRZEZ OKRĘGOWĄ KOMISJĘ EGZAMINACYJNĄ WE WROCŁAWIU W SIEDZIBIE SZKOŁY
 • BRAK OPŁATY WPISOWEJ DO SZKOŁY

 

 

Ucząc się na kierunku technik usług kosmetycznych / technik kosmetyki słuchacz nabywa w umiejętność wykonywania makijażu, analizy kolorystycznej oraz wszechstronnych zabiegów upiększających i pielęgnacyjnych twarzy i ciała. Zawód technik usług kosmetycznych/ kosmetyczki daje szansę współpracy z wieloma nowoczesnymi firmami kosmetycznymi stwarzając szerokie możliwości pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach medycyny estetycznej, salonach urody, SPA, działach kosmetycznych w centrach handlowych, jako przedstawiciel handlowy firmy kosmetycznej zarówno z rynku detalicznego jak i profesjonalnego (szkoleniowiec). Uprawnia do prowadzenia własnej działalności w zakresie kosmetyki, pielęgnacji zdrowia i urody. Ukończenie  kierunku technik usług kosmetycznych / technik kosmetyki umożliwia podjęcie pracy w Polsce jak i w innych krajach UE.

 

Zabiegi

Podczas zajęć słuchaczki uczą się wykonywać profesjonalne zabiegi kosmetyczne m.in.:

 

500_500_productGfx_d9abeccaa3a2f480d3f1aac4f6831cd5Peeling kawitacyjny- jest rodzajem zabiegu oczyszczającego przy zastosowaniu ultradźwiękowych wibracji o wysokiej częstotliwości. Peeling kawitacyjny wykonuje się przy użyciu specjalnego aparatu wytwarzającego fale ultradźwiękowe.

Urządzenie jest zakończone szpatułką, którą dokonuje się oczyszczania nawilżonej skóry. Wytwarzają się wtedy pęcherzyki gazu, które usuwają zbędne produkty przemiany materii. W efekcie komórki martwego naskórka ulegają rozbiciu. Po dokładnym oczyszczeniu skóry, możemy przystąpić do wprowadzania substancji odżywczych, nawilżających, przeciwtrądzikowych – dobierając je indywidualnie do kondycji cery klienta. Efektem zabiegu jest również pobudzenie mikrokrążenia powodującego wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii z naszej skóry. Warto Zabieg jest całkowicie bezpieczny i mało inwazyjny – nie dociera do najgłębszych warstw skóry, które mogłyby ulec uszkodzeniu. Peeling kawitacyjny daje gwarancję intensywnego oczyszczenia skóry oraz jej odpowiedniego natlenienie.

mikrodermabrazja GiovanniMikrodermabrazja diamentowa to nowoczesny, w pełni bezpieczny zabieg polegający na stopniowym i kontrolowanym złuszczaniu warstwy rogowej naskórka. Efekt uzyskuje się przy pomocy działania specjalnej aparatury wyposażonej w głowicę ścierające pokryte warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy naskórek. Złuszczanie
następuje warstwa po warstwie, więc nie ma niebezpieczeństwa powstania blizn lub zbyt głębokiego, nierównomiernego złuszczenia. Jest to zabieg nieinwazyjny, bezbolesny i nie powodujący uczuleń, a efekty widoczne są natychmiast. Mikrodermabrazja ma za zadanie złuszczyć martwy naskórek specjalną głowicą, która jest pokryta kryształkami diamentów, następnie pompa zasysająca wciąga martwy, zrogowaciały naskórek.

GalwanGalvanizacja i jonoforeza polega na użyciu prądu w celu wprowadzenia do skóry substancji w postaci jonów. To zabieg elektroleczniczy, wykorzystujący w swoim działaniu prąd stały (galwaniczny). W momencie działania pola elektrycznego dochodzi do przemieszczenia jonów dodatnio bądź ujemnie naładowanych. Dzięki temu zjawisku wprowadzane są do tkanek substancje lecznicze, które gromadzą się na granicy naskórka i skóry właściwej. Skuteczność zabiegów z wykorzystaniem jonoforezy jest wynikiem zarówno bezpośredniego oddziaływania prądu na tkanki jak i aktywnych związków które mogą dzięki prądom przenikać naskórek. Sama aktywność prądu wpływa na poprawę krążenia oraz odżywienie i dotlenienie tkanek. Działa również przeciwzapalnie i poprawia napięcie mięśni.


btl Drenaż Limfatyczny
jest zabiegiem, który ma za zadanie polepszyć krążenie krwi i limfy, przez co usprawnia funkcjonowanie organizmu. Zabieg ten polega na stymulacji konkretnych obszarów ciała, dzięki czemu ułatwiony zostaje transport substancji odżywczych do komórek. Masaż skóry, poprawia jej elastyczność i jędrność, a także pobudza metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemianę materii skóry i mięśni. Zabieg ten modeluje sylwetkę i przyczynia się do spadku wagi. Właściwości drenażu limfatycznego ułatwiają przepływ chłonki w układzie limfatycznym, co redukuje powstawanie cellulitu. Drenaż limfatyczny przeciwdziała niewydolności krążenia obwodowego, dzięki czemu efekt zimnych stóp przestaje być problemem.
Na czas zabiegu  zakładany jest kombinezon, który zostaje napełniony powietrzem. Ciśnienie powietrza opróżnia węzły limfatyczne, co pomaga w oczyszczeniu ciała. Zabieg ten jest wyjątkowo przyjemny i całkowicie bezpieczny.

wapozonZabieg oczyszczająco- nawilżający z użyciem Wapozonu- polega na wytwarzaniu pary wodnej, która rozmiękcza naskórek przygotowując tym samym naszą skórę do głębszego wchłaniania i działania później nakładanych produktów. Głównym jego zadaniem jest oczyszczenie twarzy z zalegających zanieczyszczeń poprzez otwieranie się porów. Również wszystkie składniki aktywne w produktach, które  są nakładane będą lepiej przyswojone przez naszą skórę.

JonosonicMezoterapia bezigłowa (elektroporacja składników aktywnych) jest to najnowocześniejszy, nieinwazyjny system odmładzania skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej. To potwierdzona naukowo metoda wykorzystująca zjawisko elektroporacji ułatwiająca przenikanie substancji czynnych zawartych w kosmetykach w głąb skóry, które w normalnych warunkach nie są w stanie przeniknąć do głębszych warstw i działać aktywnie. Podczas zabiegu wykorzystuje się optymalne połączenie sonoterapii z impulsami prądowymi.

Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie plam, spłycenie zmarszczek, lifting oraz redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów, ujędrnienie biustu.

DarsonvalMasaż z wykorzystaniem tzw. prądów d`Arsonvala. Prądy d’Arsonvala to zabieg z wykorzystaniem prądu o wysokiej częstotliwości i długości fali od  1000 do 600 m. Zabieg wykonywany jest za pomocą elektrod zawierających gaz szlachetny. W kontakcie peloty ze skórą powstaje, wyładowanie elektryczne i wytworzenie ozonu, o silnych właściwościach dezynfekujących i antybakteryjnych. Wytworzony w czasie zabiegu ozon, działa antybakteryjnie jednocześnie hamując ich rozwój. Przyspiesza gojenie się stanów zapalnych. Wpływa korzystnie na przemianę materii, zwiększa absorpcję substancji aktywnych, zawartych w preparatach kosmetycznych.

bańki chińskieMasaż bańkami chińskimi- stosowany jest w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny. Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Jednak przede wszystkim taki masaż doskonale uspokaja i relaksuje. Jest dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym. Gumowe bańki chińskie są jednym z najpopularniejszych pogromców cellulitu. Bańki chińskie działają szybko i skutecznie.

 

 

PRZEDMIOTY:

 • Działalność gospodarcza i usługowa w salonie kosmetycznym;
 • Język obcy w kosmetyce;
 • Podstawy anatomiczno- dermatologiczne w kosmetyce;
 • Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca twarzy, szyi i dekoltu;
 • Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca dłoni, stóp i ciała;
 • Zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu;
 • Zabiegi pielęgnacyjne i upiększające dłoni, stóp i ciała;
 • Podstawy przedsiębiorczości;
 • Praktyki zawodowe;

 

W trakcie nauki w zawodzie technik usług kosmetycznych  słuchacz ma możliwość przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie:

FRK.04 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych

Zdający, który zdał egzamin potwierdzający kwalifikację w danym zawodzie, otrzymuje ‎‎świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie, wydane przez komisję okręgową.

Osoba, która posiada świadectwa ‎potwierdzające wszystkie kwalifikacje wyodrębnione w ‎danym zawodzie oraz posiada ‎odpowiedni poziom wykształcenia (z pozytywnym wynikiem ukończy naukę w Policealnym Studium) otrzymuje dyplom ‎potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Na wniosek absolwenta do dyplomu ‎potwierdzającego  kwalifikacje zawodowe dołącza się ‎Europass – Suplement do Dyplomu ‎Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe w zawodzie technik usług kosmetycznych , który stanowi uzupełnienie informacji zawartych ‎w dyplomie i ma za zadanie ułatwić ich lepsze zrozumienie, przede wszystkim przez ‎pracodawców i instytucje zagraniczne.

Dyplomy i suplementy do dyplomów  wydają okręgowe komisje egzaminacyjne.

PARTNERZY

SEKRETARIAT SZKOŁY

e-mail: sekretariat@novum.wroc.pl
Adres: Wrocław, ul. Prosta 16
50-509 Wrocław
tel. kom. 663 808 088
tel. kom. 605 922 322
tel. 71/794 05 08